מערכת פוצרי אנדו Self-Adjusting File

מערכת פוצרי אנדו Self-Adjusting File

מידע נוסף

מערכת ה-SAF (פוצר המתאים עצמו לתעלת השורש - Self-Adjusting File) היא פיתוח ישראלי ייחודי במינו, שיעילותו הוכחה ביותר מ-200 מאמרים מדעיים!

מערכת SAF החדשה תושק בעוד מספר חודשים, תודה על הסבלנות!

ל-SAF System יש 3 תכונות חשובות:

1. התאמה תלת-ממדית למבנה תעלת השורש והכנה אנטומית זעיר-פולשנית של תעלת השורש בהתאם למבנה הטבעי שלה.

2. שטיפה סימולטנית: זהו הפוצר האנדודונטי היחיד בעולם שמבצע חיטוי של תעלות השורש באופן המשכי וסימולטני במהלך כל ביצוע טיפול השורש, בשילוב עם שפעול סוני של נוזלי השטיפה, להשגת רמת חיטוי ללא תחרות.

3. רמת בטיחות גבוהה ביותר: ה-SAF אינו מכשיר-סבב, אלא עובד בתנועות מהירות של ויברציה אנכית. הודות לכך הוא משיג רמת בטיחות גבוהה ביותר - של מניעת שבירת הפוצר, שימור דנטין בריא, הימנעות מטעויות מכאניות של סטייה מציר אורך התעלה, הימנעות מיצירת סדקים או מיקרו-סדקים בדנטין, והימנעות מתאונות סודיום-היפוכלוריט.

הכנה אנטומית:
ה- Self-Adjusting File) SAF), נטול הליבה הקשיחה, מתאים את עצמו לאנטומיה הטבעית של התעלה. הכנת התעלה מתבצעת באמצעות קרצוף אנכי ( 5,000 ויברציות לדקה), בשילוב סימולטני של שטיפת חיטוי משופעלת. נדרשות רק 4 דקות של עבודה בתעלה, הכוללות הרחבה, שטיפה סימולטנית ושפעול השטיפה.
הפוצר הוא דחיס וגמיש במיוחד בזכות מבנה דמוי-רשת, המתכווץ מקוטר של 1.5 מ"מ עד לקוטר של 0.2 מ"מ (מקביל לפוצר ידני מס' 20). כך הוא משמר דנטין בריא באופן מרבי באמצעות הכנה זעיר-פולשנית. הוא אינו כופה את צורתו על התעלה, אלא מעצב אותה באמצעות התאמה לאנטומיה הטבעית - במימד ההיקפי והאורכי גם יחד. יחד עם זאת הוא משמר את הציר המרכזי של התעלה ונמנע מיצירת אזורי סיכון (Danger zones). ה-SAF מבצע הסרה היקפית של שכבת דנטין בעובי אחיד, תוך שימור אופטימלי של דנטין בריא.

שטיפה סימולטנית:
ה- SAF הוא המכשיר האנדודונטי הראשון והיחיד המאפשר הכנה כימו-מכאנית. הוא מבצע חיטוי מיטבי, כפי שהוכח בלמעלה מ-150 מחקרים מדעיים, באמצעות שחלוף סודיום היפוכלוריט משופעל באופן רציף.
באמצעות 4 מ"ל לדקה של שטיפה רציפה ללא לחץ, השוטפת מיידית את "אבק הדנטין" הנוצר במהלך הקרצוף ע"י ה-SAF, מבוצע שחלוף מתמשך של נוזלי השטיפה ושפעול סוני שלהם במהלך כל תהליך ההכנה - לחיטוי מיטבי אפילו באזורים קשים להגעה (כמו איסטמוסים), ולמניעת דחיסת שיירי רקמה לאזורים צרים או מעבר לאפקס.
גם בביצוע טיפול שורש חוזר ("חידוש טיפול שורש"), ה-SAF אפקטיבי במיוחד. גמישות ה-SAF ויכולת ההתאמה שלו מאפשרות הסרה יעילה של שיירי גוטה-פרקה, חמרי איטום ושאריות ביופילם, הנוטים להשאר בתעלה לאחר הסרת ליבת הגוטה-פרקה באמצעים אחרים.
איטום התעלה לאחר השימוש ב-SAF System יכול להתבצע בכל שיטה סטנדרטית של איטום (דחיסה לטרלית, גוטה פרקה חמה, צמנטים שונים וכו'), בזכות הניקוי העדיף המושג הודות לשימוש במערכת זו.

בטיחות מירבית:
שבירת פוצרים נעשית אירוע נדיר, וההתמודדות עם מקרים אלו הופכת לפשוטה, הודות למבנה הרשת ופעולת ה- SAF ברטט ולא בקידוח. מחקר קליני גלובלי על היפרדות קצה ה- SAF הראה כי שבירת קצה ה- SAF בתעלה התרחשה רק ב-15 מתוך 2517 מקרים ( 0.6%), כאשר 12 מתוך 15 הפוצרים שנשברו חולצו בקלות תוך 3 דקות באמצעות פוצרי הדסטרום, ואילו שלושת הפוצרים הנותרים (סיכוי של 0.1% לשבירה) אפשרו מעקף קל ואיטום מוצלח של תעלת השורש למרות שבירתם.
ה-SAF System מאפשר למנוע תאונות NaOCl וכאב פוסט-אופרטיבי, בזכות השטיפה הסימולטנית, המתבצעת ללא לחץ, ומאפשרת זרימה חוזרת חופשית של נוזל החיטוי אל חלל הגישה הכותרתי, מתבצע ניקוי אופטימלי של התעלה, שאריות אינן נדחקות לאזור הסב-חודי, ונמנעת התופעה הנפוצה של כאב פוסט-אופרטיבי, כפי שהוכח במחקרים קליניים.
נוסף על כך, ה-SAF מסייע במניעת היווצרות מיקרו-סדקים בדנטין. מכשירים ממונעים, בשל ליבת המתכת הקשיחה והלהבים החותכים שלהם, גורמים לסיכון גבוה ליצירת מיקרו-סדקים בדנטין, העלולים להתפתח לסדקים אורכיים בשורש. ה- SAF , הודות לאופן הפעולה הייחודי שלו, הוא המכשיר הממונע היחיד שהוכח מחקרית כי אינו גורם למיקרו-סדקים בדנטין.

לצורך הפעלת ה-SAF System יש צורך במנוע אנדודונטי ייעודי, המאפשר ביצוע שטיפת חיטוי סימלוטנית ותנועה ורטיקלית של הפוצר. 

Image

צריכים עזרה?

אנחנו לרשותכם:

שירות לקוחות
03-7979620

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

אני מעוניין ב:

מבצעים חמים